Du har inga varor i din kundvagn
Privat Företag

Byggvaruhus Bandhagen

Byggvaruhus Bandhagen |

Du vet väl att vårt byggsortiment även finns på webben? 

Välj bland 75 000 produkter! Köp online och hämta ut packat och klart i vårt byggvaruhus eller få det levererat dit du vill.​

Nedan hittar ni våra öppettider, direkt telefonnummer för Butik samt även kontaktuppgifter till vår personal.

Kontaktuppgifter
Bärbogränd 3
124 32   Bandhagen
Butik: 075-241 26 00
Order tel: 075-241 26 10
Order e-post: order.bandhagen@beijerbygg.se
Varumottagning: 075-241 26 20
Öppettider
Måndag 06:00-17:00
Tisdag 06:00-17:00
Onsdag 06:00-17:00
Torsdag 06:00-17:00
Fredag 06:00-16:00
Lördag Stängt
Söndag Stängt
Lars Jansson Bandhagen

VI BYGGER BYGGPROFFSEN


Bygghandeln 100% Proffs förvärvades av Beijer byggmaterial i april 2022. 100% Proffs riktade sig enbart till yrkeshantverkare. Sortimentet och företagets tjänster optimerades för att göra byggproffsens arbetsliv så enkelt och roligt som möjligt.

100% Proffs är idag Beijer-anläggningar, men vår bygghandel i Bandhagen är fortsatt nischad mot byggproffs. För att handla hos oss i Bandhagen behöver du ha ett företagskonto hos Beijer. Ansök om ett konto här.

I Bandhagen får byggproffsen bästa möjliga service av samma proffsiga och engagerade personal som tidigare.

Varmt välkommen till proffsiga Beijer på Bärbogränd 3 i Bandhagen.

Lars Jansson
Filialchef på Beijer Byggmaterial i Bandhagen

Kontaktpersoner i Bandhagen

Lars Jansson, Filialchef

Tel: 0752-412601
Mobil: 0766959522
Email: lars.jansson@beijerbygg.se

Magnus Gustafsson, Säljchef

Tel: 0752-412611
Mobil: 0765292744
Email: magnus.gustafsson@beijerbygg.se

Björn Dahlin, Butikschef

Tel: 0752-412603
Mobil: 0766-963038
Email: bjorn.dahlin@beijerbygg.se

Charlotte Dewoody, Sälj

Tel: 0752-412605
Email: charlotte.dewoody@beijerbygg.se

Cathrin Rönnehäll, Sälj Kunddisk

Tel: 0752-412606
Email: cathrin.ronnehall@beijerbygg.se

Rebecca Sallmander, Utesälj

Tel: 0752-412609
Mobil: 0739974940
Email: rebecca.sallmander@beijerbygg.se

Tina Sköld, Innesälj/Projekt

Tel: 0752-412612
Email: tina.skold@beijerbygg.se

Emilie Åberg, Innesälj/Projekt

Tel: 0752-412613
Email: emilie.aberg@beijerbygg.se

Patric Nyberg, Utesälj

Tel: 0752-412614
Mobil: 0735093206
Email: patric.nyberg@beijerbygg.se

Per Svenblad, Projekt/Innesälj

Tel: 0752-412615
Mobil: 0723103207
Email: per.svenblad@beijerbygg.se

Pier Giannini, Projekt/Innesälj

Tel: 0752-412616
Mobil: 0708994444
Email: pier.giannini@beijerbygg.se

John Liljeberg, Lagerchef

Tel: 0752-412631
Mobil: 0702188763
Email: john.liljeberg@beijerbygg.se

Markus Postol, Transitlager

Tel: 0752-412627
Email: markus.postol@beijerbygg.se