Du har inga varor i din kundvagn
Privat Företag

Byggvaruhus Lund

Byggvaruhus Lund |

Du vet väl att vårt byggsortiment även finns på webben? 

Välj bland 75 000 produkter! Köp online och hämta ut packat och klart i vårt byggvaruhus eller få det levererat dit du vill.​

Kontaktuppgifter
Hasslandavägen 3
224 78   Lund
Butik: 075-241 2707
Företagsförsäljning: 075-241 2709
Öppettider
Måndag-Fredag 06:45-17:00
Lördag 09:00-13:00
Söndag Stängt
Avvikande öppettider
November 2023
2023-11-04 Lördag Inventering Stängt
2023-11-18 Lördag Inventering Stängt
December 2023
2023-12-23 Lördag Stängt
2023-12-24 Söndag Julafton Stängt
2023-12-25 Måndag Juldagen Stängt
2023-12-26 Tisdag Annandag jul Stängt
2023-12-27 Onsdag 06:45-17:00
2023-12-28 Torsdag 06:45-17:00
2023-12-29 Fredag 06:45-17:00
2023-12-30 Lördag Stängt
2023-12-31 Söndag Nyårsafton Stängt
Januari 2024
2024-01-01 Måndag Nyårsdagen Stängt

Här är vi som jobbar på Lunds byggvaruhus


Butikschef
André Nilsson
0752412719
andre.nilsson@lund.beijerbygg.se

Lagerchef
Jörgen Hansson
0752412724
jorgen.hansson@lund.beijerbygg.se

Företagssäljare Ute
Marcus Asmundsson
0752418663
marcus.asmundsson@beijerbygg.se

Företagssäljare Ute
Roger Persson
0752412721
roger.persson@lund.beijerbygg.se

Regionsäljare
Magnus Nilsson
0752418671
magnus.b.nilsson@beijerbygg.se

Företagssäljare
Anton Vuksani
0752412731
anton.vuksani@beijerbygg.se

Företagssäljare
Pia Paulsen Setterhill
0752412718
pia.paulsen@lund.beijerbygg.se

Företagssäljare
Lars Nilsson
0752412702
lars.nilsson@lund.beijerbygg.se

Företagssäljare
Johan Christiansson
0752412704
johan.christiansson@beijerbygg.se

Företagssäljare
Adrian Falking
0752412734
adrian.falking@lund.beijerbygg.se

Företagssäljare
Martin Käck
0752412739
martin.kack@lbeijerbygg.se

Företagssäljare
Stefan Brunström
0752412726
stefan.brunstrom@lund.beijerbygg.se

Butikssäljare
Jimmy Karlsson

Butikssäljare
Jennie Jönsson

Butikssäljare
Roland Hellström

Lagersäljare
Frank Roj

Lagersäljare
Christian Gustavsson

Lagersäljare
Nicklas Larsson

Lagersäljare
Anders Anderberg

Lagersäljare
Sebastian Ellhult