BVB Totalt Undviks DEKLARERAD SundaHus C-
Hälsofarligt Miljöfarlig Skadlig

DRYGOLIN FÖNST./DÖRR B-BAS0,9L

Väderbeständigt, täckande träskydd för utomhusbruk. Särskilt lämpligt för hyvlat trä, t.ex. fönster och dörrar. Läs mer , hoppa till produktbeskrivningen
Artikelnr. 006220001
???price.aria??? 399,00 kr/burk
  • Teknisk specifikation
  • Produktinformation
    Täckande träskydd för utomhusbruk. Detta träskydd är särskilt utformat för att användas på hyvlat trä, såsom fönster, dörrar, garageportar, staket och trädgårdsmöbler. Produkten är väderbeständig och erbjuder god vidhäftning, vilket gör den lämplig för att skydda träytor mot olika väderförhållanden.

    Träskyddet är alkydoljebaserat och tixotrop, vilket innebär att det flyter ut fint och minimerar risken för penselränder. Det innehåller även filmkonserverande medel som minskar risken för beväxtning av svartmögel på träytan. Produkten kan användas på både obehandlat och tidigare behandlat trä utomhus, samt som slutstrykning på rostskyddat stål och andra metaller.

    Detta träskydd är tillgängligt i olika baser och kan brytas över ett färgsystem för att uppnå önskad kulör. Produkten är utformad för att ge ett långvarigt skydd och kräver flera strykningar för att säkerställa en tillräcklig färgfilm. Det är viktigt att applicera produkten under lämpliga förhållanden för att uppnå bästa resultat.
  • Märkningar
    miljömärkning
    BVB Totalt Undviks
    BVB Totalt Undviks
    DEKLARERAD
    DEKLARERAD
    SundaHus C-
    SundaHus C-
    Klimatdata
    3.107 kgCO2e/kg (GWP-GHG A1-A3) Generisk data från EandoX (Prodikt)
    Farligt gods
    Hälsofarligt
    Hälsofarligt
    Miljöfarlig
    Miljöfarlig
    Skadlig
    Skadlig
    Säkerhetsdatablad Öppna i ny flik
  • Dokument
  • Video

    Montering