Du har inga varor i din kundvagn

VÅRA BYGGVARUHUS

Byggvaruhus Piteå

Byggvaruhus Piteå |

Du vet väl att vårt byggsortiment även finns på webben?

Välj bland 75 000 produkter! Köp online och hämta ut packat och klart i vårt byggvaruhus eller få det levererat dit du vill.​

Nedan hittar ni våra öppettider, direkt telefonnummer för Butik samt även kontaktuppgifter till vår personal.

Kontaktuppgifter
Batterigatan 2
941 47   Piteå
Butik: 075-241 1518
Företagsförsäljning: 075-241 1519
Fax: 075-241 1525
Öppettider
Måndag-Fredag 06:30-17:00
Lördag 09:00-13:00
Söndag Stängt

Här är vi som jobbar på Piteås byggvaruhus


Filialchef
Jan Berger
Tel: 075-241 15 07
Epost: jan.berger@beijerbygg.se

Företagssäljchef
Niclas Björnfot
Tel: 072-142 34 22
Epost: niclas.bjornfot@beijerbygg.se

Butikschef
Jens Nilsson
Tel: 075-241 15 14
Epost: jens.nilsson@pitea.beijerbygg.se

Lagerchef
Stefan Lundström
Tel: 075-241 15 04
Epost: stefan.lundstrom@beijerbygg.se

Företagssäljare, storkund
Johan Dahlqvist
Tel: 075-241 15 15
Epost: johan.dahlqvist@pitea.beijerbygg.se

Företagssäljare, ute
Carl Björnfot
Tel: 075-241 15 01
Epost: carl.bjornfot@beijerbygg.se

Företagssäljare
Carl Ökvist
Tel: 075-241 15 06
Epost: carl.okvist@beijerbygg.se

Företagssäljare
Linus Larsson
Tel: 075-241 15 16
Epost: linus.larsson@beijerbygg.se

Butikssäljare
Karin Bergström
Tel: 075-241 15 02
Epost: karin.bergstrom@pitea.beijerbygg.se

Butikssäljare
Ida Björnfot
Tel: 075-241 15 36
Epost: ida.bjornfot@beijerbygg.se

Butikssäljare
Olivia Nordberg
Tel: 075-241 15 11
Epost: olivia.nordberg@beijerbygg.se

Butikssäljare
Peter Carlsson
Tel: 075-241 15 05
Epost: peter.carlsson@beijerbygg.se

Lagersäljare
Per-Ove Lindkvist
Tel: 075-241 15 12
Epost: per-ove.lindkvist@pitea.beijerbygg.se

Lagersäljare
Andre Forsberg
Tel: 075-241 15 32
Epost: andre.forsberg@beijerbygg.se

Lagersäljare
Peter Lundström
Tel: 075-241 15 03
Epost: peter.lundström@pitea.beijerbygg.se

Lagersäljare
Anders Söderberg
Tel: 075-241 15 34
Epost: anders.soderberg@pitea.beijerbygg.se

Lagersäljare
Rickard Sundberg
Tel: 075-241 15 22
Epost: rickard.sundberg@beijerbygg.se

Regionssäljare
Markus Lundberg
Tel: 075-241 39 18
Epost: markus.lundberg@beijerbygg.se

Följ oss i våra sociala kanaler