Du har inga varor i din kundvagn

VÅRA BYGGVARUHUS

Byggvaruhus Kungälv

Byggvaruhus Kungälv |

Du vet väl att vårt byggsortiment även finns på webben?

Välj bland 70 000 produkter! Köp online och hämta ut packat och klart i vårt byggvaruhus eller få det levererat dit du vill.​

Nedan hittar ni våra öppettider, direkt telefonnummer för Butik samt även kontaktuppgifter till vår personal.

Kontaktuppgifter
Barnebergsgatan 31
442 40   Kungälv
Butik: 075-241 1970
Order: 075-241 1980
Order e-post: order.kungalv@beijerbygg.se
Lager: 075-241 1990
Öppettider
Måndag-Fredag 06:00-18:00
Lördag 09:00-14:00
Söndag Stängt
Avvikande öppettider
Juni 2024
2024-06-06 Torsdag Sveriges Nationaldag Stängt
2024-06-21 Fredag Midsommarafton Stängt
2024-06-22 Lördag Midsommardagen Stängt
November 2024
2024-11-02 Lördag Alla helgons dag Stängt
December 2024
2024-12-24 Tisdag Julafton Stängt
2024-12-25 Onsdag Juldagen Stängt
2024-12-26 Torsdag Annandag jul Stängt
2024-12-31 Tisdag Nyårsafton Stängt
Januari 2025
2025-01-01 Onsdag Nyårsdagen Stängt
Beijer Kungälv

VI BYGGER DEM SOM BYGGER


Beijer Byggmaterial i Kungälv slog upp portarna i november 2023 i en helt nybyggd anläggning. Här finns en stor och modern butik med en fantastisk utställning. Ett stort lager med allt under samma tak och möjlighet till att få dina träskivor kapade.

Vi finns för dig både som proffs och som konsument för att hjälpa dig med ditt projekt.

Varmt välkommen till Beijer Byggmaterial i Kungälv!


Andreas Wasberg
Filialchef på Beijer Byggmaterial i Kungälv

Här är vi som jobbar på Kungälvs byggvaruhus


Filialchef
Andreas Wasberg
Tel: 075-241 1984
Epost: andreas.wasberg@beijerbygg.se

Säljchef
Roland Andreasson
Tel: 075-241 1974
Epost: roland.andreasson@beijerbygg.se

Butikschef
Marika Bernhardsson
Tel: 075-241 1979
Epost: marika.bernhardsson@beijerbygg.se

Lagerchef
Lars Sporrong
Tel: 075-241 1973
Epost: lars.sporrong@beijerbygg.se

Projektsäljare
Mikael Bill
Tel: 075-241 7059
Epost: mikael.bill@beijerbygg.se

Projektsäljare
Håkan Carlsson
Tel: 075-241 1971
Epost: håkan.carlsson@beijerbygg.se

Företagssäljare
Rustan Karlsson
Tel: 075-241 1972
Epost: rustan.karlsson@beijerbygg.se

Butik/Kökssäljare
Elisabeth Stahre
Tel: 075-241 1978
Epost: elisabeth.stahre@beijerbygg.se

Butikssäljare
Jenny Mattsson
Tel: 075-241 1975
Epost: jenny.mattsson@beijerbygg.se

Lagersäljare
Dennis Berg
Tel: 075-241 1977
Epost: dennis.berg@beijerbygg.se

Lagersäljare
Ludwig Severinsson
Tel: 075-241 1976
Epost: ludwig.severinsson@beijerbygg.se