Du har inga varor i din kundvagn

VÅRA BYGGVARUHUS

BYGGVARUHUS ROTEBRO

Byggvaruhus Rotebro

Byggvaruhus Rotebro |

Välkommen till vårt byggvaruhus!

Nedan hittar ni våra öppettider, direkt telefonnummer för bland annat Order och Transport och även kontaktuppgifter till vår personal.

Kontaktuppgifter
Staffans väg 5
192 78   Rotebro
Butik: 075-241 38 30
Brädgård: 075-241 38 40
Öppettider
Måndag 06:00-17:00
Tisdag 06:00-17:00
Onsdag 06:00-17:00
Torsdag 06:00-17:00
Fredag 06:00-16:00
Lördag 09:00-14:00
Söndag Stängt
Lars Möllerberg Rotebro

PROFFSIGHETEN SITTER I VÄGGARNA


I april 2022 förvärvade Beijer byggmaterial företaget 100% Proffs och deras byggvaruhus i Rotebro och Bandhagen. 5 december 2022 nyinvigdes byggvaruhusen i välbekanta Beijer-färger. Som platschef för byggvaruhuset i Rotebro ser jag fram mot de förbättringar som vi nu kommer att kunna erbjuda våra kunder.

100% Proffs servade endast yrkeshantverkare. De tjänster och produkter som erbjöds togs fram och förfinades för att underlätta byggproffsens vardag så långt som det bara var möjligt. Även i fortsättningen kommer vi att vara bäst på att tillgodose byggproffsens behov, det sitter i väggarna. Men i Rotebro hjälper vi fortsättningsvis även den händige hemmasnickraren, i den mån vi har de varor som efterfrågas.

Varmt välkommen in på Staffans väg 5 i Rotebro (Sollentuna) för att träffa samma genomproffsiga personal som tidigare.

Lars Möllerberg
Platschef på Beijer Byggvaruhus i Rotebro

o Proffsprofilerad anläggning. Här hittar du som byggproffs allt du behöver till bygget.

Kontaktpersoner i Rotebro

Lars Möllerberg, Filialchef

Tel: 0752-413831
Mobil: 0763-200994
Email: lars.mollerberg@beijerbygg.se

Sofia Lindecrantz, Sälj/Butik

Tel: 0752-413832
Mobil: 0766-989251
Email: sofia.lindecrantz@beijerbygg.se

Therese Seigerud, Utesälj/Proffs Sälj

Tel: 0752-413836
Mobil: 0763-200976
Email: therese.seigerud@beijerbygg.se

Anders Winberg, Sälj/Butik

Tel: 0752-413837
Mobil: 0708-407650
Email: anders.winberg@beijerbygg.se

Patrik Garding, Sälj/Butik

Tel: 0752-413838
Mobil: 0766-960074
Email: patrik.garding@beijerbygg.se

Petra Von Schwerin, Sälj/Butik

Tel: 0752-413839
Mobil: 0766-989252
Email: petra.vonschwerin@beijerbygg.se

Gustav Arthursson, Lagerchef

Tel: 0752-413841
Mobil: 0766-965264
Email: gustav.arthursson@beijerbygg.se

Ismet Sefik, Lagersäljare

Tel: 0752-413842
Mobil: 0766-980842
Email: ismet.sefik@beijerbygg.se

Malin Forselius, Lagersäljare

Tel: 0752-413843
Mobil: 0766-985454
Email: malin.forselius@beijerbygg.se

Stefan Flygt, Lagersäljare

Tel: 0752-413844
Mobil: 0766-989250
Email: stefan.flygt@beijerbygg.se

Thomas Ohlsson, Lagersäljare

Tel: 0752-413846
Mobil: 0766-989249
Email: thomas.ohlsson@beijerbygg.se