Du har inga varor i din kundvagn

VÅRA BYGGVARUHUS

Byggvaruhus Skövde

Byggvaruhus Skövde |

Du vet väl att vårt byggsortiment även finns på webben?

Välj bland 75 000 produkter! Köp online och hämta ut packat och klart i vårt byggvaruhus eller få det levererat dit du vill.​

Nedan hittar ni våra öppettider, direkt telefonnummer för Butik samt även kontaktuppgifter till vår personal.

Kontaktuppgifter
Kaplansgatan 17
541 34   Skövde
Butik: 075-241 2348
Företagsförsäljning: 075-241 2349
Lager: 075-241 2346
Öppettider
Måndag-Fredag 06:45-18:00
Lördag 10:00-14:00
Söndag Stängt
Skövde

VI BYGGER DOM SOM BYGGER


Vi har funnits på samma adress i Skövdes Mariesjöområde där vi välkomnat både proffs och konsument sedan 1960-talet!

På vår stora anläggning hittar du allt från grund till tak som kan behövas till ditt byggprojekt. Vi drivs av ett miljötänk med bland annat trä från certifierat skogsbruk, utveckling av koldioxidneutrala byggvaror och kan erbjuda dig som kund möjligheten att se klimatavtrycket för just ditt byggprojekt.

Vårt mål är att vara Skövdes största och bästa bygghandel. Vi vill hjälpa dig att få mesta möjliga lönsamhet i ditt byggande.
Vi hjälper dig oavsett vart i Sverige du vill ha ditt material levererat, eller hur du vill beställa det. Vi vågar påstå att vi ligger i framkant när det gäller både e-handel, eller så kan du fråga oss om vår Skanna-själv lösning.

Varmt välkommen till Beijer i Skövde!

Martin Wolffsohn
Filialchef på Beijer Byggmaterial i Skövde

Här är vi som jobbar på Skövdes byggvaruhus


Filialchef
Martin Wolffsohn

Tel: 075-2411744
Email: Martin.wolffsohn@beijerbygg.se

Säljchef
Martin Hellstrand

Tel: 075-2412302
Email: Martin.hellstrand@beijerbygg.se

Säljare
Tomas Kapturowski

Tel: 075-2418446
Email: Tomas.kapturowski@skovde.beijerbygg.se

Säljare
Mikael Troedsson

Tel: 075-2412332
Email: Mikael.troedsson@beijerbygg.se

Säljare/Transport
Lennart Strandberg

Tel: 075-2412318
Email: Lennart.strandberg@skovde.beijerbygg.se

Säljare/Ute
Jonas Alving

Tel: 075-2411751
Email: Jonas.alving@beijerbygg.se

Regionsäljare
Jörgen Gustafsson

Tel: 075-2412172
Email: Jorgen.gustafsson@beijerbygg.se

Butikschef
Peter Nilsson

Tel: 075-2412325
Email: Peter.nilsson@skovde.beijerbygg.se

Byggrådgivare
Anton Sjöberg

Tel: 075-2412336
Email: Anton.k.sjoberg@beijerbygg.se

Butiksäljare
Sandra Mattsson

Tel: 075-2412335
Email: Sandra.mattsson@skovde.beijerbygg.se

Butiksäljare
Cecilia Jondell

Tel: 075-2412337
Email: Cecilia.jondell@beijerbygg.se

Lagerchef
Ulf Hagberg

Tel: 075-2412300
Email: Ulf.hagberg@skovde.beijerbygg.se

Lagersäljare
Sebastian Johansson

Tel: 075-2412301
Email: Sebastian.johansson@beijerbygg.se

Lagersäljare
Jesper Svensson

Tel: 075-2412341
Email: Jesper.svensson@beijerbygg.se

Följ oss i våra sociala kanaler