Du har inga varor i din kundvagn

VÅRA BYGGVARUHUS

Byggvaruhus Umeå

Byggvaruhus Umeå |

Du vet väl att vårt byggsortiment även finns på webben, välj bland
65 000 produkter! Köp online och hämta ut packat och klart i vårt byggvaruhus eller få det levererat dit du vill.​

Kontaktuppgifter
Rödbergsvägen 2
901 33   Umeå
Butik: 075-241 1195
Interiör: 075-241 1195
Företagsförsäljning: 075-241 1197
Träavdelning: 075-241 1199
Lager: 075-241 1198
Fax: 075-241 1147
Öppettider
Måndag-Fredag 06:30-17:30
Lördag 10:00-14:00
Söndag Stängt

Sågservice
Kapning av skivor gör vi efter beställning väntetid 1-3 dagar.
Vi hjälper bara till med raka snitt.
OBS ej kapning av virke.

Filialchef/regionchef
Stefan Löfgren
075-2411155
stefan.lofgren@beijerbygg.se

Regionssäljare
Maritta Härkäniemi
070-3221725
maritta.harkaniemi@beijerbygg.se

Regionssäljchef
Mikael Åkerblom
075-2412128
mikael.akerblom@beijerbygg.se

Säljare proffs
Filip Hedström
075-2411164
filip.hedstrom@umea.beijerbygg.se

Säljare proffs
Johan Tedebring
075-2411171
johan.tedebring@umea.beijerbygg.se

Säljare proffs
Jimmie Persson
075-2411176
jimmie.persson@umea.beijerbygg.se

Säljare proffs
Urban Engman
075-2411177
urban.engman@umea.beijerbygg.se

Säljare butik
Karin Grönlund
075-2411160
karin.gronlund@umea.beijerbygg.se

Säljare butik
Evy Grad
075-2411159
evy.grad@umea.beijerbygg.se

Säljare butik
Robert Hurtig
075-2411158
robert.hurtig@umea.beijerbygg.se

Säljare butik
Maria Thurén
075-2411150
maria.thuren@umea.beijerbygg.se

Säljare butik/interiör
Elisabeth Nygren
075-2411193
elisabeth.nygren@umea.beijerbygg.se

Säljare butik/interiör
Britt-Mari Holm
075-2411172
britt-mari.holm@umea.beijerbygg.se

Säljare butik/interiör
Roger Norman
075-2411157
roger.norman@umea.beijerbygg.se

Lagerchef/transportchef
Annelie Ohlsson
075-2411182
annelie.ohlsson@umea.beijerbygg.se

Transportledare
Lars Sjöblom
075-2411166
lars.sjoblom@umea.beijerbygg.se

Säljare lager
Jonas Alvarsson
075-2411198

Säljare lager
Josefin Wilhelmsson
075-2411198

Säljare lager
Jesper Hedlund
075-2411198

Säljare lager
Andreas Sjöberg
075-2411198

Säljare lager
Petra Wilhelmsson
075-2411198

Säljare lager
Ulf Lönnberg
075-2411198

Säljare virke
Peter Gellerstedt
075-2411199

Säljare virke
Leif Waldner
075-2411199

Säljare virke
Bengt Persson
075-2411199